Întîlnirea cu absolvenții » Liceul Alexandru cel Bun
Spre deosebire de copacii care își schimbă veșmintele din an în an, noi, oamenii, ne îmbogățim interiorul cu adevărate valori pentru o veșnicie. Vrem ca această eternitate s-o oprim în loc pentru a depăna amintiri alături de foștii discipoli și colegi. Să ne amintim de timpul creației, iubirii și visului...
Dragi absolvenți ai generațiilor 1966, 1976, 1986, 1996, 2006, 2015 vă așteptăm cu drag pe 6 februarie 2016, la ora 16.00 în incinta sălii de festivități a Liceului Teoretic „Alexandru cel Bun” din or.Sîngera, la Întîlnirea cu Absolvenții (doritorii altor promoții sunt rugați să anunțe administrația liceului).

„Să treci prin timp,
Să nu te-ntreacă timpul,
Să-l scuturi de pe umeri,
Să-l dezbraci.
Cum își dezbracă
Frunza anotimpul
Și creanga - mugurii de pe copaci...”
Inapoi »
  • Vizualizari: 1352