Ziua copiilor » Liceul Alexandru cel Bun
Ziua copiilor

Ziua de 1 Iunie reprezintă pentru mai multe țări ale lumii una dintre cele mai frumoase sărbători – Ziua Copilului. În or. Sîngera, Primăria în colaborare cu administrația Liceului Teoretic ”Alexandru cel Bun” au organizat un concert special pentru copii. Aceștia au avut posibilitatea să cânte, să danseze și să se distreze prin diferite jocuri. Pe scenă au evoluat copii și tineri amatori care au interpretat diferite piese dedicate copilăriei.

Bucuria cea mare a copiilor a fost surpriza pregătită de către administrația publică locală – înghețată gratuită pentru fiecare copil. Acest lucru vine să confirme încă o dată unul dintre obiectivele Primăriei – crearea unui viitor fericit copiilor.

______________________

Ziua copiilorZiua copiilorZiua copiilorZiua copiilorZiua copiilorZiua copiilorZiua copiilorZiua copiilorZiua copiilorZiua copiilorZiua copiilorZiua copiilorZiua copiilorZiua copiilorZiua copiilorZiua copiilorZiua copiilorZiua copiilorZiua copiilorZiua copiilorZiua copiilor
Inapoi »
  • Vizualizari: 679