Bine ati venit ! » Liceul Alexandru cel Bun
Bine ati venit !Astăzi , 2 septembrie 2013 , în toate instituțiile de învățământ din Republica Moldova s-a dat startul anului școlar 2013-2014 . La liceul teoretic ”Alexandru cel Bun” din or. Sîngera careul a început la ora 8:30 cu citirea ordinului de înmatriculare pentru acest an . Ca și în anii precedenți , numărul copiilor înmatriculați în clasa I este în creștere , fapt de care administrația liceului s-a arătat mulțumită .

La eveniment a participat și primarul or. Sîngera Valeriu Poiată , care a felicitat pe toți cei prezenți și le-a urat un an de studii cât mai fructuos . Așa cum ne-a obișnuit , nici în acest an primarul nu avenit la liceu cu mâna goală , prin stăruința acestuia fiind dotată sala de festivități cu aer condiționat .

Odată cu încheierea careului , toți elevii au mers în sălile de clasă pentru a asista la prima lecție .

_______________________________

Bine ati venit !Bine ati venit !Bine ati venit !Bine ati venit !Bine ati venit !Bine ati venit !
Bine ati venit !Bine ati venit !
Inapoi »
  • Vizualizari: 1264