GALA LAUREAȚILOR 2015 » Liceul Alexandru cel Bun
Anul acesta, ca și în anii precedenți, a avut loc premierea celor mai buni elevi în cadrul „Galei laureaților”. Elevii au fost premiați cu diplome și premii bănești. Premiile bănești au fost oferite de administrația liceului precum și de Administrația Publică Locală, Primăria or.Sîngera. La manifestare au fost invitați părinții elevilor, profesori și elevi, dar și reprezentați ai APL. Pentru oferirea premiilor din partea Primăriei a venit primarul or.Sîngera, d.Poiată Valeriu. Dumnealui a oferit premii bănești pentru 49 de elevi, cei care s-au remarcat cel mai mult pe parcursul anului școlar.
Rezultatele acestui an școlar sunt:
 • *57 de elevi din clasele I-XII, premianți la diverse concursuri școlare și extrașcolare (locurile I, II, III și mențiune)
  • *
  141 de elevi din clasele a II- a - a XII-a sunt eminenți.
  Mulțumim părinților pentru așa copii, mulțumim profesorilor pentru așa rezultate, mulțumim administrației liceului și primăriei pentru motivarea elevilor și cadrelor didactice.
  FELICITĂRI IPLT „ALEXANDRU CEL BUN” CĂ AI AȘA ELEVI!!!!!!


  GALA LAUREAȚILOR 2015
  GALA LAUREAȚILOR 2015
  GALA LAUREAȚILOR 2015
  GALA LAUREAȚILOR 2015
  GALA LAUREAȚILOR 2015

  GALA LAUREAȚILOR 2015
Inapoi »
 • Vizualizari: 468