Concurs ”PRO-Sanatate” » Liceul Alexandru cel Bun
Concurs ”PRO-Sanatate”Pe parcursul lunii Noiembrie elevii din Liceul Teoretic ”Alexandru cel Bun” au participat la câteva concursuri de diferit nivel . Unul dintre acestea a fost concursul cu genericul ”O viață nu costă nimic - nimic nu valorează cît o viață” . În cadrul etapei de sector , desfășurată în data de 19 Noiembrie în incinta Liceului Teoretic ”Liviu Rebreanu” din Chișinău , au participat două grupuri de elevi .

Primul grup , alcătuit din elevii clasei a XII-a A : Bujac Irina , Căpățînă Ecaterina , Doni Vasile , Donos Ion , Musteață Călin , Nitreanu Vlad și Toma Vlada , coordonați de către profesoara de Limba și Literatura română - Oprea Anastasia , au pregătit un număr teatral în care au abordat problemele contemporane - obezitatea , anorexia , depresia și dependența de calculator .

Cel de-al doilea grup , format din elevii Solomițchi Sorina (cl. VIII-a C) și Sîrbu Adrian (cl. a XI-a A) și conduși de către Căpățînă Victoria și Directorul adjunct pe probleme de educație - Solomițchi Svetlana , au interpretat o piesă (creație proprie) cu tematică pro-sănătate .
În cadrul acestei etape ambele grupuri au obținut locul II .

Etapa municipală , desfășurată în data de 21 Noiembrie în incinta Liceului ”N. Milescu Spătaru” din Chișinău , a adus ”mențiune” elevilor din cadrul probei muzicale .

_______________________________________________________
Concurs ”PRO-Sanatate”Concurs ”PRO-Sanatate”Concurs ”PRO-Sanatate”Concurs ”PRO-Sanatate”Concurs ”PRO-Sanatate”Concurs ”PRO-Sanatate”Concurs ”PRO-Sanatate”Concurs ”PRO-Sanatate”Concurs ”PRO-Sanatate”Concurs ”PRO-Sanatate”
Inapoi »
  • Vizualizari: 1441