Teatrul Satiricus a venit la ”Alexandru cel Bun” » Liceul Alexandru cel Bun
Teatrul Satiricus a venit la ”Alexandru cel Bun”În data de 20 Februarie, Liceul Teoretic ”Alexandru cel Bun” din or. Sîngera a fost vizitat de actorii teatrului Satiricus, care au prezentat pe scena Sălii de Festivitați spectacolul "Cu bunelul ce facem ?" scrisă de Constantin Cheianu și regizată de Sandu Grecu.

Atât elevii cât și profesorii au declarat că le-a plăcut mult ceea ce au văzut în scenă și au menționat că ar vrea mai des să aibă parte de asemenea spectacole.

Chiar dacă spectacolul nu a avut loc într-o sală adevarată de teatru, atmosfera și efectul moral însa a fost cum nu se poate de adevărat. Spectatorii nu au simțit nici lipsa decorațiilor, nici a efectelor vizuale sau sonore care ar fi fost posibil de a fi create într-o sala de teatru.

Menționăm că Sala de Festivități a liceului a fost arhiplină.
Inapoi »
  • Vizualizari: 1211